(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
100 kép | Országalbum képvetítés
A M4 metró egyik legkülönlegesebb állomása, ami engem egy kígyó bőrére emlékeztet. :)
A falut György nevű papja kapcsán említik először írásban. Temploma szabadon, közvetlenül a lejtős út szélén áll. Egyszerű, hosszúkás, téglalap alaprajzú, vályoggal vegyes terméskőből épült. A templom hajóját zsindellyel fedett nyeregtető borítja. A falu templomot épített az 1862-ben már itt állt gúlasisakos toronyhoz. A harangtorony a korábbi templom dongaboltozatú szentélye fölött emelkedik, nyugat felé hajót építettek hozzá, ezáltal a szentély a templom előterévé alakult. A torony földszintje, a jelenlegi templom bejárata vízszintes záródású, belül nyomott csúcsívvel kapcsolódik a hajóhoz.
A Lázbérci-víztároló (vagy -tározó) Észak-Magyarország egyik legnagyobb víztározója, amelyet a Bán-patak völgyének elzárásával hoztak létre 1967–68-ban[1] azzal a céllal, hogy biztosítsa a Sajó-völgyi iparvidék vízszükségletét és ellássa a környező településeket ivóvízzel.
Marton László szobra Devecseren áll, a katolikus templom előtt. 1996-ban a település fennállásának 700. évfordulójára állították. Forrás: Link~/1353/fohasz_devecser_marton_laszlo_1996.html
Székesfehérváron minden év augusztusában megrendezésre kerülnek a Királyi Napok. Rengeteg élmény várja az érdeklődőket. A képen a Fehérvári jog - közismert nevén az Országalma - látható egy kicsit más megvilágításban. Az esti programsorozat alatt készült a kép.
A Rima-Murány-Salgótarján Vasmű Rt 1913-ban kezdett hozzá a bányanyitási munkálatoknak. Az 1914-ben a közelben megnyitott szénbánya sokáig nyújtott munkát a lakóknak. A település a bánya bezárása után válságba került, és lakói úgy döntöttek, különálló településként több esélyük van a fennmaradásra. 1996. október 13-án Farkaslyuk lakói népszavazáson döntöttek a település önállóságáról. Az önállósodásra 1999. május 1-jén került sor.
Felsőtárkány község Heves megye Egri járásában. a Tárkányi-patak völgyében. Megközelíthető Eger felől a Bükkön át Miskolcra vezető 2505-ös közúton.
A Mátra keleti részén egy magányos vulkáni hegycsúcs, a 296 m magas Várhegy tör az égbolt felé, rajta Sirok várának falaival. A siroki vár legrégibb története és nyoma még az avarok idejére nyúlhat vissza, akik (egyes feltételezések szerint) a védelemre oly kitűnően alkalmas Várhegyet, megerősítették, és állandó állomáshelyet telepítettek ide. Uralmuk után a VIII. század idején a benyomuló szláv törzsek szállták meg, és saját céljaiknak megfelelően átépítették.
A kőből épült templomot már egy 1246-os oklevél is említ Sajónémetiben. Ennek építése valószínűleg a Miskolc nemzetség nevéhez fűződik, akik birtokot is szereztek a településen. A legrégebbi plébániai dokumentáció szerint 1333-ban kőtemploma volt a településnek, önálló plébániával.
Végre sikerült állványzat nélkül és jó fényekkel is meglőnöm ezt a képet. A hosszú záridő több expóból photoshopban mean stackingel készült.
Miskolcon a Népkertben készítettem ezt a képet, egy gyönyörű őszi napon. A Nap sugarai szépen megvilágítják,a már sárguló leveleket.
A Miskolci Népkertben készítettem ezt a fotót,a nap sugarai áthatolnak a fák között.
Hollókő egy község Nógrád megyében, a Szécsényi járásban. Magyarország egyetlen olyan faluja, amely szerepel az UNESCO világörökség listáján, és így világszerte ismert.
Hollókő, Millennium park. Népviseletbe öltözött pár magas, hófehér oszlop tetején. Mintha egy tenyér közepén állnának.
A kép 2017.07.11-én készült Zsongor kőnél. A kép 18 db önálló képből lett egybe dolgozva.
A kastélyt id. Andrássy Gyula, az Osztrák–Magyar Monarchia első külügyminisztere építtette, valószínűleg Alpár Ignác tervei alapján 1880-1885 között. A romantikus stílusú Andrássy-kastély a szájhagyomány szerint Erzsébet magyar királyné tiszteletére, a francia Loire folyó mentén épült középkori lovagi várkastélyok mintájára készült. (Wikipédia)
A Szalki-sziget a Duna és a Holt-ág közrefogta terület sétautakkal, a természet szép látványával.
A kép 2017.07.18-án készült. A Mohácsi Történelmi Emlékhely bejárata látható a képen.
Ez jutott eszembe, mikor megpillantottam: Erdő szélén házikó,ablakában nagyanyó. Lám egy nyuszi ott robog, az ablakán bekopog. Kérlek segíts én rajtam, a vadász a nyomomban. Gyere nyuszi sose félj, megleszünk mi kettecskén.
Végakaratának megfelelően Nekézsenyben, a család kriptájában helyezték örök nyugalomra.
A Néprajzi Múzeumban a múlthéten nyílt meg a World Press fotókiállítás, mellette kísérő kiállításként Máté Bence fotói láthatóak a Díszteremben! Aki teheti nézze meg! Minkét kiállítás egy-egy élmény!
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!