(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
100 kép | Országalbum képvetítés
Az Esztergomi bazilika (németül: Dom von Esztergom), teljes nevén Nagyboldogasszony- és Szent Adalbert-főszékesegyház (németül: Hauptkathedrale Unserer Lieben Frau und des heiligen Adalbert), egy klasszicista és óegyiptomi stílusban épült bazilika Esztergom városában, az Esztergom-Budapesti főegyházmegye székesegyháza. Külső méreteit tekintve Magyarország legnagyobb egyházi épülete, az altemplomtól a kupola gömbjéig 100 méter magas, mellyel az ország legmagasabb épülete is egyben. Méreteit tekintve a Európa egyik legnagyobb bazilikája, de világviszonylatban is tekintélyes méretű.[1] Az épület továbbá Magyarország főegyházmegyéjének főszékesegyháza a budapesti Szent István-bazilika mellett.
Befagyott és jégpárnás lett de a vízesés még mozog. Itt a 6 cm-s üveggolyón keresztűl fotózva. Az arra járók megcsodálták és engedtem, hogy telefonjukkal ők is készítsenek a golyóról egy ilyen fotót.
Most február 14-én voltam erre. Napos idő volt de kemény hideg. Inkább hátúlról fagyott be de elől a víz zőldes árnyalata is jól mutat a rásütő napfény által.
Vidám újságárús a sötét Kádár-korból. Eltelt közben majdnem fél évszázad, lezajlott egy rendszerváltás meg egy fülkeforradalom, mégis találunk kirakva néhány folyóiratot, ami ma is létezik. 1974. június végén fényképeztem Zenit B Global fényképezőgéppel ORWO NP15 fekete-fehér negatívra. A helyszínre nem emlékszem, minden valószínűség szerint egy villamos-végállomás valahol Budapesten.
oaPix: oaNorm, AMC-Drawing1, BlankBorderIn (jpg) Azért töltöm fel az Országalbumba is, mert a színvilág visszaadja ennek a régi kerületnek a hangulatát.
4 mm-s fekete barnás szemesborsot nagyítottam sorozat fókusz eggyesítéssel, hogy a peremére is jusson fókusz. Gödrök, medencés méllyedések láthatóak rajta.
Egy varrótű lyuk nyílása ami jóval 1 mm alatt van és az oda befűzhető cérna ami szabad szemmel alig látszik és fáradtságos lehet a befűzése. Pana FZ 82 + 2,5 X makró előtét HDR-el
Üvegen lévő hókristály csillag. Jobban megnézve szoross kettős és fentebb takarja egy másik szabálytalan hópejhes. Ilyenekkel gyakran találkozni.
Levélen volt. Egy tavaly előtti nyáron készült fotóm róla. Makró előtét 10 cm munkatávolság.
Eurázsia területén honos. Az Ibériai-félsziget és Skandinávia nagy része, Írország és Skócia kivételével az egész kontinensen elterjedt
Ismét nagyítottam a parányi mákszemet. Itt a mákszem lenti bal oldala egészséges és jobbra fent már romlik megfele. A boltokban zacskókban sok ilyen mák van de a gubóban lévők azok egészségesebbek. Munkatávolság állványról 10 cm. Pana FZ 82 + 2,5 X makró előtét és az objektív teljesen feltólva továbbá megvilágítás és sorozat fókusz eggyesítés.
6 cm-s üveggolyó alátét talppal és a benne látható városi fények. Debrecen Kossuth utca.
...és nem látta az árnyékát! Érdekesség, hogy a hiedelem Erdélyből származik és Jókai Mórhoz is köthető, akinek Az új földesúr című regényében először jelent meg az időjós medve alakja. "Van aztán egy napja a télnek, aminek gyertyaszentelő a neve. Miről tudja meg a medve e nap feltűnését a naptárban, az még a természetbúvárok fölfedezésére váró titok. Elég az hozzá, hogy gyertyaszentelő napján a medve elhagyja odúját, kijön széttekinteni a világban. Azt nézi, milyen idő van! Ha azt látja, hogy szép napfényes idő van, a hó olvad, az ég tavaszkék, ostoba cinkék elhamarkodott himnuszokat cincognak a képzelt tavasznak, s lombnak nézik a fán a fagyöngyöt,..... akkor a medve – visszamegy odújába, pihent oldalára fekszik; talpa közé dugja az orrát, s még negyven napot aluszik tovább; – mert ez még csak a tél kacérkodása; oaPix: oaClarity, oaNorm, Corners (.jpg) Egy régi kis kompakt digitális kamerával készült a kép a Veresegyházi Medveparkban.
A Strázsó-hegység és a Kis-Fátra határán található az apró skanzenszerű település Csicsmány. Festett faházai teszik egyedivé a szép fekvésű hegyvidéki falut.
A "szlovák Hollókő" Vlkolinec (Farkasd) több száz éves , vakolt gerenda házai a fő utcán. A csodaszép kis falu a Nagy-Fátrában Rózsahegy közelében található.
A Dóm alatt az altemplomban múzeum, és temetkezési hely is található.
Nálunk ritka a hó, az meg nagyon ritka, hogy befagy a Tisza. 2017-ben volt jeges árvíz legutóbb.
A többszor átépített és átkeresztelt feldebrői műemléktemplom 1993 augusztus 7-én. Az eredeti templom a grúz és örmény templomokra hasonlíthatott, és ortodox szertartás szerint tarthatták benne az istentiszteleteket. Ezt a formát őrzi még az altemplom. Aztán, még az Árpád-korban átépítették a nyugati szertartáshoz, valószínűleg ennek a templomnak a falait látjuk a fel nem vakolt területeken. Aztán az évszázadok során sok-sok kor rajtahagyta a névjegyét, erről ad némi képet a wikipédia szócikke. Zenit 12XP fényképezőgéppel, a szovjet utódállamok valamelyikében készült Szvema FN64 fekete-fehér negatív filmre fényképeztem, és valószínűleg feltettem egy vörös szűrőt a lencsére.
A tű lyukán álló csüngő csepp és elé egy fordított fénykép ami macskát ábrázol és én pedig a cseppben ábrázolom. Így rendeztem el a kompozíciót. Olyan tekintet így mintha a macska felnézne rám vagy a cseppre kukucskálna. Lumix LX 10 makró zoom 3 cm sorozat fókusz egyesítéssel.
Ez évben a vírus miatt nem lesz a hagyományos Busójárás rendezvény Mohácson „013.02.12-én készített fotóimmal mégis meglátogatjuk azt, amikor a város apraja-nagyja ott nyüzsög vagy busókét, vagy nézőként ezen az eseményen
Vékony lepelként született Menet közben gömbölyded lett Szívószállal jött világra Kemény fagy lett a halála
Ki mit lát bele? Én egy kis szarvas figurát véltem felfedezni ebben a természet alkotta mókában.
Amikor a gombák találkoznak Ha jó az infóm akkor egy élősködő penészgomba van rajtuk jelen. "A Spinellus fusiger borította el a kígyógomba kalapját. Ez egy élősködő fejespenész, ami a gombákat kedveli. " (forrás: gombamania . blogspot . com)
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!