(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
100 kép | Országalbum képvetítés
Az Országház egyik tornyának csúcsán található ez a szobrocska (bár lehet, hogy nem is olyan kicsi, mint aminek látszik).
Hazánkban is őshonos iszalag faj. A kertészetek az alapfaj különféle változatait forgalmazzák. Fennmaradását leginkább a nedves rétek, mocsárrétek kiszáradása veszélyezteti, illetve a számára kedvezőtlen időben végzett kaszálás. Védett növény!
Pipacstábla lefelezve.
A román stílusú körtemplomot a XIII. században emelték. Ezt a XV. században gótikus stílusban átépítették. A templomból csak 3 méteres falmaradványa látható és két szentélye. Grafika DAP Aquarelle Alagi templomrom 47°36'13.4"N 19°09'00.1"E
Váratlanul a hold felé tartott egy repülőgép mikor az országházat fényképeztem aranyórában. Így sikerült elkapni. Az eredeti 20 Mpix képből 3200x2400 terület kivágva, és egy kicsit szerkesztve (főleg a csúcsfények vannak visszavéve).
A Debreceni Egyetem tükröződése az egyetem parkban található szökőkutas tóban
munkatávolság 10 cm. Ugrópók fotózása és a zsákmány adott helyzete is. Pana FZ 82 + 2,5 X makró előtét. Az ugrópók festett kerítés vas csövön van és ott fészkel.
Az eredeti fotó a galagonyafánkról készült, Topaz Studio-val készítettem a képet.
A grafika Gimp és oaPix segítségével készült, több lépésben. Steve Jobs, az Apple világcég társalapítójának szobra a főváros III. kerületében, a Graphisoft parkban. Tóth Ernő szobrászművész alkotása 2011-ből.
Az 1890-ben épült Somogyszob-Barcs vasútvonal hídja Nagyatádon. A vasútvonal Nagyatád és Barcs közötti szakaszát 1976 óta nem használják, felszámolták, ez a híd ahhoz a szakaszhoz tartozik. A vasúti töltés híd melletti szakasza most a horgásztó gátja, lezárták az autóforgalom elől, így a hídon manapság csak kétkerekű járművel és gyalog szabad közlekedni.
Közelebbről 2-3 mm-s pókocska. Pana FZ 82 + 2,5 x makró előtét. Munkatávolság 10 cm
A Boldogkőváralja község felett emelkedő ovális alakú andezittufa hegy tetején az észak-déli irányban elnyúló, szabálytalan alaprajzú, belsőtornyos Boldogkő vára emelkedik a magasba. A boldogkői vár története meglehetősen bonyolult, és a fennmaradt oklevelek szerint is nehezen követhető. A vár építésének pontos idejét nem ismerjük, de az bizonyos, hogy a tatárjárás után épült. Mint erődítmény a kassai utat és a Hernád völgyét védte. A vár jelenleg az Önkormányzat kezelésében van. Link
A Teve szikla környékén sétáltam ezúttal és egy esős-borongós napot választottam. Nem tettem rosszul, nem bántam meg. Csodálatos volt.
A Jósva patak (szláv nevén Ilosva) az Aggteleki-karszt legnagyobb vízhozamú vízfolyása. Jósvafő közelében ered a Jósva-forrásból.
Behúzó vadludak (vagy lilikek) a Fertő-tónál naplemente után. A nagy szélben nagyon kacsázva tudtak csak repülni.
Kis termetű és virágú, lila-sárga színű botanikai tulipán egy májusi zápor után a sziklakertben..
Eső utáni randevúról távozik az egyik éti. A fotó Budapest XVII. kerületében a Merzse mocsárnál készült.
Folynak a tavaszi munkálatok a szántón. A gondosan megművelt, jó minőségű (szerkezetű) talajon vetőgép "száguld".
Műalkotás a nagyatádi szoborparkban. Az intézmény hivatalos neve "NKSK Nagyatádi Nemzetközi Faszobrász Alkotótelep és Szoborpark". Egy óriási mezőn elszórva találjuk a szobrokat. Az alkotótelep épületeit a mezőnek a várostól legtávolabb levő sarkánál láthatjuk. Pár száz lépésre van egy szép horgásztó, el lehet sétálgatni egy-két órát a közelben.
Tavasszal sokszor már februárban megérkeznek első csapatai, jellemzően seregélyek társaságában. A hideg lehűlések, és éjszakai fagyok ilyenkor sok bíbic pusztulását okozhatják. Költését a legelő állatok és a mezőgazdasági munkák veszélyeztethetik. (mme.hu)
Sikerült a fajtát megőrizni és ma már az állomány létszáma emelkedik,
Emlékeztem, hogy tavaly nyáron készült egy ilyen fény-árnyék fotóm, most előkerestem. A Naplás-tó (hivatalos nevén Szilas-pataki árvízvédelmi tározó) Budapest legnagyobb kiterjedésű állóvize, melyet a Szilas-patak duzzasztásával az 1970-es években hoztak létre Budapest XVI. kerületében, Cinkotán.
Az 1777-ben épült és 2011-ben felújított Római Katolikus plébániatemplom látható a Börzsönyben, a Nógrád megyei Berkenyén, a temlomdombon.
Martilapu átalakulása. A fotó egy áprilisi erdei séta során készült. Grafika: Lunapic (Renoir stílusában), oaPix Boost
Hazánkban védett, szerencsére a Mecsekben nagy állományokban megtalálható. 2020-ban az év vadvirágának választották.
Az eredeti kép, Norvégiában egy hegyvonulat, ezt alakítottam át oaPIX segítségével, az eget vízzé, és a hegyet síksággá. oaPIX Effect-Művelet-Distort.
A Markaz határából induló várvölgyet követve megtalálhatjuk egy megszüntetett túra ösvény nyomait. Kékesre lehetett onnan feljutni a Kis-kő ( 801m) sziklacsoport érintésével. Érthetetlen miért szüntették meg a hegység egyik legszebb túraútvonalát,de bosszankodás helyett mindenkit arra buzdítok járja végig a még jól követhető ösvényt, ahol sok szépet láthat! Különösen ilyenkor lombfakadás idején látványos a tisztásokkal, sziklacsoportokkal megszakított erdei út.
Délkelet-Európa és Közép-Ázsia területén elterjedt pókfaj. Hazánkban több helyen megtalálható, mint ahogyan a szongáriai cselőpók, így parkokban is előfordul. A hím mérete 11-18 mm közötti, míg a nőstény egyedek a 13–23 mm-es mérettartományban mozognak. Ez a példány láthatóan nem volt elragadtatva tőle, hogy fotózom.
A Heringsirály Magyarországon rendszeres vendégnek számít, április–május és október–november hónapokban látható vizeinknél. Olykor egy-egy példány áttelel. A nagyobb termetű sirályfélék közé tartozik. Testhossza 52-67 centiméter, szárnyfesztávolsága 120-135 centiméter. Telepesen fészkel, gyakran az ezüstsirályokkal egy kolóniában, ami sziklapárkányokon vagy az alacsony aljnövényzetű talajon alakul ki.
Ma fotóztam egy közeli parkban. Grafika: oaPix: ModernGrafik, Rétegek: Kép a képen, átlátszóság63%
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!