(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
100 kép | Országalbum képvetítés
Rédolgozás, kontraszt gamma fényerő élesítés. Otthon munkába menet előtt készítettem . tiszta ég volt
A román stílusú körtemplomot a XIII. században emelték. Ezt a XV. században gótikus stílusban átépítették. A templomból csak 3 méteres falmaradványa látható és két szentélye. Grafika DAP Aquarelle Alagi templomrom 47°36'13.4"N 19°09'00.1"E
Váratlanul a hold felé tartott egy repülőgép mikor az országházat fényképeztem aranyórában. Így sikerült elkapni. Az eredeti 20 Mpix képből 3200x2400 terület kivágva, és egy kicsit szerkesztve (főleg a csúcsfények vannak visszavéve).
munkatávolság 10 cm. Ugrópók fotózása és a zsákmány adott helyzete is. Pana FZ 82 + 2,5 X makró előtét. Az ugrópók festett kerítés vas csövön van és ott fészkel.
Az Újmassai őskohó felé a LÁEV felújított pályája mellett vezetett utam. Nagyon szép hely, szeretek itt kirándulni.
A grafika Gimp és oaPix segítségével készült, több lépésben. Steve Jobs, az Apple világcég társalapítójának szobra a főváros III. kerületében, a Graphisoft parkban. Tóth Ernő szobrászművész alkotása 2011-ből.
Írisz vagy nőszirom. Tudományos nevét (Iris) a szivárvány görög nevéről kapta sokféle színváltozatára utalva.
Most közelről cserkelve. Egy bogár van a csőre alatt. Sajnos a farka vége nem fért bele . fontos, hogy közelebb menjünk szerintem.
A Pálos út - A szeretet útja zarándokút egyik állomása Pilisszentlászló határában. A műkő oszlopra rajzolt térkép szerint a zarándokútnak ez az ága végigmegy a Spartacus-ösvényen, lesz egy állomása a Jenő-kunyhónál is. A Pálos-út új kezdeményezés lehet, még nem szerepel a magyarországi zarándokutak listájában.
1891-ben ejtette el Reinspach János. A 60 évig világelső nagydíjas trófea 243,90 pontos. A szobrot Jankó Sándor kezdeményezte 2003-ban. Állíttatta: Szálka község. (kozterkep.hu)
Kontraszt: fényképeknél a világos és sötét részek közötti fényesség aránya. Grafika: Photofiltre, oaPix: Effekt-Határ-Shadow
Az 1890-ben épült Somogyszob-Barcs vasútvonal hídja Nagyatádon. A vasútvonal Nagyatád és Barcs közötti szakaszát 1976 óta nem használják, felszámolták, ez a híd ahhoz a szakaszhoz tartozik. A vasúti töltés híd melletti szakasza most a horgásztó gátja, lezárták az autóforgalom elől, így a hídon manapság csak kétkerekű járművel és gyalog szabad közlekedni.
Közelebbről 2-3 mm-s pókocska. Pana FZ 82 + 2,5 x makró előtét. Munkatávolság 10 cm
A Teve szikla környékén sétáltam ezúttal és egy esős-borongós napot választottam. Nem tettem rosszul, nem bántam meg. Csodálatos volt.
Virágkötő barátnőm szerint nemesített gerberák ezek az érdekes szirmú virágok. Anyák napjára kaptam. A virágot a német természettudósról, Traugott Gerberről nevezték el, aki Linné jó barátja volt.
Behúzó vadludak (vagy lilikek) a Fertő-tónál naplemente után. A nagy szélben nagyon kacsázva tudtak csak repülni.
Hattyúpár a Holt-Tiszán. Úsznak körbe-körbe, és a hullámok is köröznek körülöttük, közben látszanak is a görbe víztükörben.
Kis termetű és virágú, lila-sárga színű botanikai tulipán egy májusi zápor után a sziklakertben..
Elsősorban a vizes élőhelyek közelében elterülő erdőket kedveli. Sekély vízben kutat élelem után, előszeretettel vadászik kisebb gerincesekre, vízirovarokra. (Link)
Cincér kinézetű bogár. Nagyítás makró az arcra. Munkatávolság 10 cm. FZ 82 + 2,5 X makró előtét
vasút sín tükröződésében lefelé nézve. Becserkelés telézés FZ 82 ultrazoom
Egy útjelző táblánál láttam meg ezt az egerészölyvet. Megálltam kocsival, és egy darabig engedte magát fényképezni.
Az erdei pityer (Anthus trivialis) a madarak osztályának verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a billegetőfélék (Motacillidae) családjába tartozó faj. Őt Budapesten a XVI. kerületben található Naplás tó melletti erdőben fotóztam. Tollászkodás közben láttam meg, itt úgy tűnik mintha direkt pózolna miután engem meglátott.
Eső utáni randevúról távozik az egyik éti. A fotó Budapest XVII. kerületében a Merzse mocsárnál készült.
Az ernyős sárma, kígyóvirág vagy ernyős madártej a spárgafélék családjába, a csillagvirágformák alcsaládjába tartozó növényfaj.
Műalkotás a nagyatádi szoborparkban. Az intézmény hivatalos neve "NKSK Nagyatádi Nemzetközi Faszobrász Alkotótelep és Szoborpark". Egy óriási mezőn elszórva találjuk a szobrokat. Az alkotótelep épületeit a mezőnek a várostól legtávolabb levő sarkánál láthatjuk. Pár száz lépésre van egy szép horgásztó, el lehet sétálgatni egy-két órát a közelben.
Tavasszal sokszor már februárban megérkeznek első csapatai, jellemzően seregélyek társaságában. A hideg lehűlések, és éjszakai fagyok ilyenkor sok bíbic pusztulását okozhatják. Költését a legelő állatok és a mezőgazdasági munkák veszélyeztethetik. (mme.hu)
Sikerült a fajtát megőrizni és ma már az állomány létszáma emelkedik,
Emlékeztem, hogy tavaly nyáron készült egy ilyen fény-árnyék fotóm, most előkerestem. A Naplás-tó (hivatalos nevén Szilas-pataki árvízvédelmi tározó) Budapest legnagyobb kiterjedésű állóvize, melyet a Szilas-patak duzzasztásával az 1970-es években hoztak létre Budapest XVI. kerületében, Cinkotán.
Galgagyörk határában, a kőbányához vezető murvás úton lehet feljutni egy magaslatra, ahonnan rálátunk a dombságra, a frissen művelt és már virágzó, zöldellő, dombok harmonikus váltakozását.
A Viktória-kút (Angyalos-kút) Karcagon a Kossuth téren. Györfi Sándor alkotása 2001-ből.
Az 1777-ben épült és 2011-ben felújított Római Katolikus plébániatemplom látható a Börzsönyben, a Nógrád megyei Berkenyén, a temlomdombon.
A martilapu (Tussilago farfara) az őszirózsafélék családjába tartozó, kora tavasszal, még levéltelen állapotban sárgán virító, nagy levelű gyógynövény. A légzőszervi betegségek kezelésénél alkalmazzák. oaPix: Boost
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!