(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
25 kép | Országalbum képvetítés
A főképen a Gyermekvasút (régi nevén Úttörővasút), keskeny nyomtávú erdei útvonalának Szépjuhászné megállójába beérkezett vonat látható, itt olcsó büfé várja a friss levegőre, hegyi túrára vágyókat, nordic-walking kedvelőket. A Nagy-Hárshegy 454 méter magas csúcsán található a Kaán Károly kilátó. A rövid (3.5 km) túra során látható az ébredező tavasz néhány virága.
Ez a hivatalos neve ma az 1948-ban átadott Úttörővasútnak, mely 11,2 km hosszú, keskeny nyomtávú pályán közlekedik a Széchenyi-hegy és Hűvösvölgy között.
A Széchenyi-hegy oldalában, a Gyermekvasút Széchenyi-hegy állomásától néhány perces gyaloglásra található a Széchenyi-emlékmű és -kilátó, a budai hegyek egyik kevéssé ismert látványossága. A Széchenyi-emlékművet 1860-ban, gróf Széchenyi István halálának évében emelték. A fenyőliget közepén, a hegy oldalába ékelve található emlékmű Gróf Széchenyi Istvánnak állít emléket. A mellszobrot Stróbl Alajos készítette. A kilátót Ybl Miklós tervezte. Eredetileg artézi kútként a pesti Városliget bejáratáná
Igazi szocreál szobor 1950-ből. A korábban Úttörővasút Ságvári-ligeti megállójánál található. (Ma: Gyermekvasút és Szépjuhászné megálló.) Alkotói: Kucs Béla, Kovács Ferenc, Rozbora Béla.
a Széchenyi hegy - Hűvösvölgy gyermekvasút pár lépésre jár a svábhegyi csillagvizsgálótól
A Gyermekvasút alagútjába tartó szerelvény Hűvösvölgy és Hárs-hegy megállók között. Hűvösvölgyi oldal. Három szerelvény ment ebbe az irányba, azt hittem, innen is jön végre... (menetrend...)
A Gyermekvasút alagútjából kifelé tartó szerelvény Hűvösvölgy és Hárs-hegy megállók között. Hűvösvölgyi oldal.
A Gyermekvasút alagútja Hűvösvölgy és Hárs-hegy megállók között. Hűvösvölgyi oldal, belülről.
Gróf Széchenyi István szobra Budapesten, a róla elnevezett kilátónál. A Széchenyi-emlékmű és kilátó a budai hegység egyik kevésbé ismert látványossága, amely egy néhány perces sétával közelíthető meg a Gyermekvasút illetve a Fogaskerekű Széchenyi-hegy állomásról. A Széchenyi-emlékmű Gróf Széchenyi István halálának évében emelték. Halálának éve 1860.Ez a Széchenyi emlékmű a fenyőliget közepén a hegy oldalába ékelve tekinthető meg. A mellszobrot Stóbl Alajos készítette. A kilátót Ybl Miklós tervezete alapján készült el. Artézi kútként épült, és a Városliget bejárati kapujánál volt kiállítva. 1898-ban helyezték át a Széchenyi-hegyre a Széchenyi-emlékmű közelébe, mivel ekkor építették át a Hősök terét, hogy szebben nézzen ki a Millennium alkalomkor. Az emlékmű és a kilátó pihenőhelyként szolgált és szolgál a napig. Ez a hely távol van a várostól, így egy csendes, ligeti parknak tekinthető. A Széchenyi-emlékmű és kilátó a Gyermekvasút végállomásától /Széchenyi-hegytől/ illetve a Fogaskerekű "Művész út" nevű megállójától /egy néhány perces sétával/ vagy a Széchenyi-hegy nevű végállomásától közelíthető meg.
Esik az eső, de a jó üttörő, bocsánat gyermekvasutas ettől sem retten. :) Ha esik, ha fúj, a gyermekvasutas teljesíti feladatát, ellátja szolgálatát... Gyermekvasút2011
A Budapesti Fogaskerekű Vasút Budapest egyetlen fogaskerekű vasútja, mely a XII. kerületben, a Városmajor és a Széchenyi-hegy, Gyermekvasút állomások között közlekedik. A köznyelvben csak fogasként emlegetett közlekedési eszköz 2008. augusztus 21-étől Budapest 60-as jelzésű viszonylata. Azóta 60-as villamosként[2] is emlegetik, de tévesen: a fogaskerekű nem villamos, hanem vasút.
A Budapesti Fogaskerekű Vasút Budapest egyetlen fogaskerekű vasútja, mely a XII. kerületben, a Városmajor és a Széchenyi-hegy, Gyermekvasút állomások között közlekedik. A köznyelvben csak fogasként emlegetett közlekedési eszköz 2008. augusztus 21-étől Budapest 60-as jelzésű viszonylata. Azóta 60-as villamosként is emlegetik, de tévesen: a fogaskerekű nem villamos, hanem vasút.
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!