(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
25 kép | Országalbum képvetítés
Itt tartják minden májusban a híres Hídi Vásárt. 1880 decemberében kezdődött a híd építése - Feketeházy János és Gustave Eiffel tervei alapján. 1881-ben a Tisza áradása miatt ideiglenesen leállították a munkálatokat. 1883. április 19-re elkészült a medernyilás vasszerkezete, szeptember 1-jén elkezdődtek a próbaterhelések, 1883. szeptember 16-án átadták a hidat. 1944. október 9-én az oroszok elől visszavonuló német csapatok felrobbantották.
A mai neoromán templom Schulek Frigyes tervei alapján épült és 1882 május 21-én, Exaudi vasárnapján szentelte fel Szeberényi Gusztáv bányakerületi püspök.
Tóbiás Klára szobra Szegeden, a Dóm kertjében. 2006-ban állították fel, az 50. évfordulóra.
A szegedi fogadalmi templom 1913-1930-ban épült neoromán stílusban Schulek Frigyes és Foerk Ernő tervei alapján.
A szegedi fogadalmi templom 1913-1930-ban épült neoromán stílusban Schulek Frigyes és Foerk Ernő tervei alapján.
Pákozdon. Azokra a honvédokra emlékeztet, akik nem érték meg 30. életévüket sem. Minden háború összes elesettéért emelték ezt az emlékművet.
Az 1943 telén, a Don-kanyarban és az egész II. VH-ban áldozatul esett magyar katonák emlékére épült közadakozásból és EU-támogatásból.
Sukoró északkeleti határában található egy magányos, a természetvédelmi terület határán kívül eső ingókő-formáció, a Gyapjaszsák. Ez az. A háttérben Sukoró katolikus temploma.
Épült 1749-ben. Az építést Paur János György építőmester vezette a Zichyek és az óbudai elöljáróság által jóváhagyott saját terve szerint. Munkatársai Pfister András kőművesmester, Weingartner Lipót ácsmester, Linburg János György bádogosmester és Mayer János Mihály pesti kőfaragómester voltak. A három-boltszakaszos hajóhoz egy-boltszakaszos, belül íves, kívül a nyolcszög három oldalával záruló szentély csatlakozásával épült templom - Genszky Simon bíró számadásai szerint - 1749-ben készült el.
A Nemzeti Színház szoborparkjában. * 1952-ben végezte el a Színművészeti Akadémiát. 1955-től a Madách Színház művésze volt. Vámos László rendező 1954-ben ráosztotta Rómeó szerepét. Ez a szerepformálás indította el színpadi karrierjét. 1954-ben Jászai Mari-díjjal tüntették ki. A Madách Színházba kerülése idején labilis idegállapotba került. 1957. június 20-án tragikus öngyilkossága vetett véget színészi pályafutásának.
Anonymus szobra Budapesten. Ligeti Miklós alkotása (1903). Egyike azon tíz szobornak, melyeket a 20. század elején I. Ferenc József adományozott a nemzetnek.
"Ott, ama hullámtól és füsttől tartsd a hajónkat távol!" (Homérosz: Odüsszeia) A Nemzeti Színház épülete. Tervezte Siklós Mária. 1997-ben Bán Ferenc építész munkáját ajánlotta megvalósításra az építészeti tervpályázat bírálóbizottsága. 1998-ban az új Nemzeti Színház építése elkezdődött, az új kormány azonban az építkezést leállította, és új helyszínt jelölt ki. A kultuszminiszter indoklása szerint a belvárosi Erzsébet tér környezetvédelmi és közlekedési szempontból nem felel meg a célnak, ezen k
A felújított Margit híd egy fagyos estén. A felújítás alatt igyekeztek visszaállítani a második világháború előtti megjelenést. Az eredetihez nagyon hasonló kovácsoltvas felsővezeték tartókat és lámpákat helyeztek el rajta. Az Erzsébet hídhoz hasonlóan vasbeton helyett strapabíróbb acél pályalemezt építettek rá, új korlátokat helyeztek ki, és díszkivilágítással látták el. A középső kanyar ívét levágták, szélesítették a híd közepén a forgalmi sávokat, valamint a járdát is kibővítették 2 méterrel,
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!