(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
14 kép | Országalbum képvetítés
A síremlék a Fiumei úti Sírkertben látható. Alkotója: Fülöp Elemér. A szobor 3 évvel Blaha Lujza halála után készült el, 1929-ben.
A 2,5 m-es bronz szobor Bezerédi Gyula munkája. A szobrot 1907-ben a Blaha Lujza téren, a Népszínház előtt állították fel, de a metró építése miatt 1955-ben áthelyezték a Népligetbe.
Az 1956-os harcokban megrongálódott házak és szétlőtt üzletek helyreállításának tervezésekor jött valakinek az a ragyogó ötlete, hogy a forgalomnak már akkor is szűk Rákóczi út gyalogos forgalmát az üzletek portálának beljebb vitelével a homlokzatok mögé, árkádokba vigyék. Ekkor jött divatba az árkádosítás, sokat segítve a Rákóczi út kvázi-autópályává alakításában.
A felvételek mindegyike a Fiumei-úti Nemzeti Sírkertben készül, - sajnos borús, fényszegény időben. A főképen Kossuth Lajos emlékműve látható szemközti nézetből.-2.) Gerbeaud-család - 3.) Vásárhelyi Pál - 4.) Gróf Bethlen István - 5.) Kádár János - 6.) Antall József - 7.) Kacsóh Pongrác - 8.-9.) A Petőfi-család - 10.)Arany János - 11.) Lotz Károly - 12.)József Attila - 13.) Ybl Miklós - 14.) Babits Mihály 15.) Munkácsy Mihály - 16.) Ady Endre - 17.) Blaha Lujza - 18-19.) Jókai Mór - 20.) Deák Ferenc -21.) Batthyányi Lajos - 22.) Kossuth Lajos síremléke oldalnézetbből
A Blaha Lujza téri színház előtt már volt épülete a fővárosban a Nemzeti színháznak, a Múzeum körút és a mai Rákóczi út (akkoriban Hatvani út] sarkán.
A restaurált és felújított régi épület, - az egykori Palace Hotel -, új szárnyépületek harmonikus együttesével bővülve 2002 augusztusától Novotel Budapest Centrum szállodaként kívánja a modern üzleti és turisztikai utazók igényeit és kényelmét szolgálni. A műemlékvédelmi igényességgel felújított szecessziós szálloda épület, a vele illeszkedő új épületszárnyakkal, a belváros szívében, a Nagy körút és a Rákóczi út kereszteződésének közvetlen közelében, a Blaha Lujza tértől nem messze található.
A restaurált és felújított régi épület, - az egykori Palace Hotel -, új szárnyépületek harmonikus együttesével bővülve 2002 augusztusától Novotel Budapest Centrum szállodaként kívánja a modern üzleti és turisztikai utazók igényeit és kényelmét szolgálni. A műemlékvédelmi igényességgel felújított szecessziós szálloda épület, a vele illeszkedő új épületszárnyakkal, a belváros szívében, a Nagy körút és a Rákóczi út kereszteződésének közvetlen közelében, a Blaha Lujza tértől nem messze található.
Nem kapott robbantási engedélyt az építtető, ezért hagyományos módszerekkel bontják a Blaha Lujza téri volt sajtószékházat.
A Nemzeti Színházat először gróf Széchenyi István álmodta meg a Duna partjára. Pompázatos épületet tervezett, és az intézményt részvénytársaságként szerette volna üzemeltetni. A gróf 1832-es, A magyar játékszínről című röpiratában indítványozta a nagyszabású színház felépítését. A magyar országgyűlés 1836. évi 41. számú törvénycikkében elrendelte egy nemzeti díszes játékszín megvalósítását, mely Pest városában kijelölt telken a magyar Játékszínben, 1837. augusztus 22.-től 1840-ig Pesti Magyar Színház, majd 1840-től Nemzeti Színház néven működött. Az épületet, amely a Rákóczi út és a Múzeum körút sarkán állt, 1913-ban lebontották. A társulat számára a Blaha Lujza téren álló Népszínház épületét bérelték ki. Az épület lebontásáról 1963-ban a metró építésére hivatkozva döntöttek. A színház 1964-ig itt működött, majd 1965. április 23-án az épületet felrobbantották. 1964-ben a teátrum társulata átköltözött a mai Thália Színház épületébe, a Nagymező utcába. Két évvel később pedig a volt Magyar Színház épületébe, a Hevesi Sándor térre, egy hosszúra nyúlt átmeneti időre. A teátrum 2000. szeptember elsejéig, a Duna parti építkezés megkezdéséig viselte a Nemzeti Színház nevet. Az új Nemzeti Színház, a Duna partján, 2002. március 15-én nyitotta meg kapuit. Elkészültére nemzeti jelképpé, szimbólummá vált.
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!