(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
25 kép | Országalbum képvetítés
Az aranyos rózsabogár (Cetonia aurata) a rovarok (Insecta) osztályába, a bogarak (Coleoptera) rendjébe és a ganajtúrófélék (Scarabaeidae) családjába tartozó faj. (Wikipédia)
Ez a rózsabogár (Cetonia aurata) teljesen aranyozottan csillog, még a mellékképen a másik tiszta fémes zöld.
Az aranyos rózsabogár (Cetonia aurata) párzása nyakig virágporosan, a sok csillogás miatt kuszának tűnik az egyébként éles kép..
Az aranyos rózsabogár (Cetonia aurata) fémes-zöld, rézvörös kintin szárnylemezei is szőrösek, ez is segít a pollenszemcsék transzportjában. (A kisebb, fekete Bundás virágbogár még szőrösebb.)
Az aranyos rózsabogarat (Cetonia aurata) virágzó bokrokon, főként galagonyaféléken, vadrózsán, bodzán találjuk. Hazánkban mindenhol előfordul. Tápláléka pollen és virágszirom, elsősorban a vadrózsa szirmai, innen kapta a nevét, de megeszi a levéltetveket is.
Tavaly örültem az első (árnyékba és gyengén fotózott) aranyos rózsabogaramnak. Azóta találtam sokpettyes, bundás virágbogarat és mutáns változatot is. Kedvelik az olajfa virágát és az imolát - szinte belekábulva percekig benn tartják a fejüket belefúrva az imola virágai közé. Ezeken a felvételeken egyszerre több aranyos rózsabogár ill. sokpettyes virágbogár látható egyetlen imola virágon.
A nagy fészkesbogár (Cryptocephalus cericus) a levébogár-félék (Chrysomelidae) családba tartozik, de jóval kisebb az aranyos rózsabogárnál.
Az aranyos rózsabogár (Cetonia aurata) láthatóan kedveli a most nyíló ezüstfa virágokat. Egyetlen fán több bogarat is láttam egy időben. (Korábbi felvételeimnél ezek részletekben gazdagabbak!)
Latin neve: Cetonia aurata. Aranyos rózsabogarak egy Orlay-turbolya virágán. A zömök testű bogár felül csillogó fémes zöld, alul rézvörös. Pontozott szárnyfedőin sekély hosszanti barázdákkal, a csúcs közelében pedig változó fehér harántmintázat látható.
Az aranyos rózsabogár a rovarok osztályába, a bogarak rendjébe és a ganajtúrófélék családjába tartozó faj.
A bundásbogár (Tropinota hirta / vagy Epicometis hirta)- szintén a rózsabogarak közé tartozik, akárcsak az aranyos rózsabogár, a suta virágbogár vagy sokpettyes virágbogár. A rovar mérete és szárnyfedele mintázata hasonlít a sokpettyes virágbogáréhoz, azonban a szárnya és teste is erősen szőrös !!
A rózsabogarak közé tartozik a sokpettyes virágbogár (Oxythyrea funesta) - ennek 4 fotóját közlöm. Ebbe a családba tartozik az aranyos rózsabogár és a bundásbogár is.
Latin neve: Cetonia aurata. A zömök testű bogár felül csillogó fémes zöld, alul rézvörös. Pontozott szárnyfedőin sekély hosszanti barázdákkal, a csúcs közelében pedig változó fehér harántmintázat látható.
Aranyos rózsabogár (Cetonia aurata)a ganajtúrófélék (Scarabaeidae) családjába tartozó rovar.
Latin neve: Cetonia aurata. A zömök testű bogár felül csillogó fémes zöld, alul rézvörös. Pontozott szárnyfedőin sekély hosszanti barázdákkal, a csúcs közelében pedig változó fehér harántmintázat látható. Szárnyfedői repülés közben zárva maradnak, hártyás szárnyukat egy keskeny, oldalsó résen nyújtják ki.
Az aranyos rózsabogár (Cetonia aurata) a rovarok (Insecta) osztályába, a bogarak (Coleoptera) rendjébe és a ganajtúrófélék (Scarabaeidae) családjába tartozó faj.A zömök testű bogár felül csillogó fémes zöld, alul rézvörös. Pontozott szárnyfedőin sekély hosszanti barázdákkal, a csúcs közelében pedig változó fehér harántmintázat látható. Szárnyfedői repülés közben zárva maradnak, hártyás szárnyukat egy keskeny, oldalsó résen nyújtják ki. Nem kártevők, inkább hasznos bogarak.
Egész Európában elterjedt. Hazánkban közönséges. Előfordul parkokban, bozótos területeken, erdőszéleken. A bogarak virágporral, nektárral, érett gyümölccsel, a lárvák korhadékkal, elpusztult gyökerekkel táplálkoznak. Nem kártevõk.
Latin neve: Cetonia aurata. A bogarat virágzó bokrokon, főként galagonyaféléken, vadrózsán, bodzán találjuk. Hazánkban mindenhol közönséges. Tápláléka pollen és virágszirom, elsősorban a vadrózsa szirmai, innen kapta a nevét. Általában csak napsütéses időben repül. Táplálék: a bogarak virágporral, nektárral, érett gyümölccsel, a lárvák korhadékkal, elpusztult gyökerekkel táplálkoznak. Nem kártevők.
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!