(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
25 kép | Országalbum képvetítés
A Szent József-plébániatemplom, közismert nevén józsefvárosi plébániatemplom Budapest VIII. kerületének legnagyobb temploma. Kéttornyos épülete a magyarországi klasszicizáló késő barokk építészet jeles emléke. Tornyai 70 méter magasak. Felújítás után nagyon szép lett. - A nagy forgalom közepén állva fotóztam.
A Szent József-plébániatemplom, közismert nevén józsefvárosi plébániatemplom Budapest VIII. kerületének legnagyobb temploma. Kéttornyos épülete a magyarországi klasszicizáló késő barokk építészet jeles emléke. Tornyai 70 méter magasak. - Nagyon szépre sikerült a templom felújítása bár nagyon beleolvad az előtte álló Pázmány Péter szobra. 4K
Csantavér. Ez a neoromán sílusú templom 1929-ben épült, Molcer Károly tervei alapján.
Tekeres egyike az eredetileg önálló öt falucskának, amelyekből összeáll a mai Orfű. Minden falucskának van saját temploma és saját temetője. A wikipédia szerint Tekerest 1975-ben csatolták Orfűhöz.
A Fő utcán található Újhartyán egyetlen műemlék épülete, az 1776-ban felszentelt Szent Borbála Római Katolikus Templom.
Esztergom, Szent Rozália kápolna. Szt. Rozália a pestis-védőszent, ezért feltételezik, hogy a kápolna alapítása az 1730-as évek elején bekövetkezett pestisjárvánnyal volt kapcsolatban. Építtetője három esztergomi polgár, egy pék, egy fazekas és egy mézesbábos.
Ez itt a Magyarok Nagyasszonya Templom. 1991-ben kezdték építeni és 1993-ban adták át. Bazilika stílusban épült háromhajós templom. Tornya 27 m magas. Ebben az évben újították fel.
Az egykori ócsai premontrei kolostor 13. századi román stílusú, három hajós, kereszthajós bazilika.
Az egykori ócsai premontrei kolostor 13. századi román stílusú, három hajós, kereszthajós bazilika.
Ócsán találjuk Magyarország egyetlen háromhajós, kereszthajós, tornyos, román kori bazilikáját. Az Öregfalu közepén álló, XIII. század elején épült premontrei bazilika románkori építészetünk egyik legszebb erődtemploma.
Az 1777-ben épült és 2011-ben felújított Római Katolikus plébániatemplom látható a Börzsönyben, a Nógrád megyei Berkenyén, a temlomdombon.
Erdélyi építőmesterek munkája. Amikor leégett, utána is arról a tájról jöttek ácsok és újra felépítették.
Rálátás a márianosztrai templomra, rendházra és börtönre a Zuvárra vezető turistaútról. A kép közepén a Kopasz-hegy fátlan csúcsa látszik. A felvételhez egy filmes gépekhez készült 1.8/50 mm-es fix objektívet használtam.
A lébényi Szent Jakab apostol-plébániatemplom román stílusban épült középkori keresztény templom, Magyarország egyik legjelentősebb középkori építészeti emléke. Dynamic Auto Painterrer alakítottam a fotómat.
A lébényi Szent Jakab apostol-plébániatemplom román stílusban épült középkori keresztény templom, Magyarország egyik legjelentősebb középkori építészeti emléke
A veszprémi vár és környékének látványa nyugatról, messziről, 1971. nyarán. A közelben kukoricaföld, távolabb tarló rendetlen boglyákkal. Az a világ már elmúlt addigra, hogy rendes boglyákat rakjanak, de még az a kor nem jött el, hogy kockákba bálázzák, az meg végképp nem, hogy hengerekbe tekerjék a szalmát. Arrébb még learatatlan gabonaföld, aztán erdő, és csak mögötte a város. Legtávolabb pedig a Bakony hegyei. Akkoriban még nem uralták a tájat a tízemeletes panel-lakótelepek, így is kilógnak a látványból a jobb oldalon a hatvanas években épült kockaházak. Zenit 3M fényképezőgéppel, 4/135mm-es Jupiter-11 objektívvel fényképeztem ORWO NP55 pánkromatikus filmgyári maradékfilmre. A filmkockát Plustek OpticFilm 8200i filmszkennerrel digitalizáltam.
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!