(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
25 kép | Országalbum képvetítés
Úgy jött ez össze, hogy a régi fotóim közt válogattam. Aztán a kettőt egymásra pakoltam és az áttetszőséget is beállítottam. A hőlégballonos táj egére tettem a nagy kráteres holdat. Ilyet nem látni de nagyszerű lenne. Azthiszem olyan 3 milliárd évvel korábban volt ilyen közel a hold.
Ez még egy tavalyi fotóm. Nikon 300-s telén raynox 2,5x makró előtét a legkissebb f29-s rekesszel. Amúgy a foptómmal itt nem nagyon vagyok megelégedve mert ezeknél a kis pici pókoknál vakut használtam amit nem lett volna szabad. De vaku nélkül nem is lett volna éles. A fentieken írt felszerelésemmel 10 cm-ről tudtam őket fotózni. Igazán jó fotó akkor lenne ha én ezt olyan mikro obival csinálnám amivel 1 cm-ről tudnám nagyítani és nem kellene vakut használni ahogyan a 300-s obin a makró R 250s előtét. Egy régi fotóm amire én nem vagyok igazán büszeke.
Ez egy régi képem még 2010-ből akkoriban voltak ilyen hőlégballon felszállások.
A napraforgóknál olyan nézőpontot kerestem ahol egy a virágzó napraforgó és a többi még nem nyílt ki. Ezért most jól jött egy szelektív kidolgozás. Nagy és precíz munka de szívvel megcsináltam. Fekete-fehér háttér és az előtérben egy színes virágzó napraforgó. Hangulatok és ízlések.
Nyárod késő délután virágokon phen de ha az árnyékom eltakarja akkor viszont elszáll. Ezért úgy célszerű megközelíteni, hogy a fotós árnyéka ne érintse.
Már több mint 2 éve vagyok itt. A búbos-banka madárfotóimmal megérkeztem a 900-ik fotómhoz, és ezzel most megünnepelném. Ime az a pillanat amikor tátott csőrével bekapni készül a bogarat.
A mai nap először fotóztam búbos bankát. Visszamenőleg még nem is láttam, valamint távol voltam tőle. Itt a járdán is megfordúlt.
A mai napon ez az első búbos bankáról készült fotó. Most a közelébe kerültem. Debrecenben a Bem-park füves udvarán készült. A kerítés rácsán elfért az obi így tudtam fókuszálni rá. Sokat lőttem rá.
Az elől lévő piros a hím ami farka végével húzza a nőstényt. Manuális élesség állítás. Sokat lőttem rájuk.
Az ismert nevüket tudva a rovarok kézikönyvben keresgéltem. Ezek kék és zöld színűek. Először kaptam lencsére összekapcsolódva.
A szitakötők szúnyogokkal és legyekkel táplálkoznak. Itt szerintem szúnyogot eszik. Amúgy reptében is szedi össze. Láttam már de olyat még nem kaptam le, hogy repkedő szita repkedő szúnyogot bekap. Ilyet megörökíteni ritka pillanat lehet. Utólag módosítottam a világosságon és a szuíneken és élesítésen. PS-n rá kellett dolgozni.
Ez még keszthelyen készült 2012 nyarán. Akkor még nem tettem ide. Keszthely biztos, hogy Somogy megyében van de a települések sorában nem találtam. Ezért Balatonszentgyörgyöt adtam meg. A záridő pont 15 perc.
Ismét figyeltem és megpróbáltam. Szerintem ez már jobb mint az előző. A fókusz manuális forgatás mert ilyen repkedő fürge szitánál nincs idő az exponálásra és zárkioldásra. Csak akkor ha nyugodtan 1 helyben repülne több másodpercig. Összesen 80-at lőttem és abból legfeljebb 3 lehet élesen jó.
Ismét fotóztam ilyen pillanatot és szeretek is figyelni az összekapcsolódó szitákra. Repülés közben is megy nekik. A felső kékszita a hím ami a farka végével fejen kupán fogja az alatta lévő sárga nőstényt és a nőstény a végső a farka végét a hím hasához kapcsilja. Ott adjabe a petéket a hím.
A sün éjszaka 22- 23 órától aktív. Erdőben bokrok közt mászkálgat. Most ismét a közelében voltam és tartottam vele a szemkontaktust. Nem használtam vakut hanem a vaku fény helyett a telefonom zseblámpájával világítottam meg és mgas ISO 3200 fényérzék mellett a kicsit hosszú 1/8 záridőt választottam. 1/8-nál még épp, hogy nem mozdúlt be de többet lőttem sorozatban.
Napos időben késő délutáni fények tették lehetővé, hogy így lefotózzam. Csináltam már hasonlóakat is de ez más fajta lámpa. A fal ugyan rücskös. Szürkeárnyalatosban mutat jól szerintem.
Ez is egy 2014-es nyári fotóm amit még akkor nem tettem ide de most igen. Említem, hogy pont 4 évig voltam a "Raynox 250 makró" előtét tulajdonosa de mára már elbúcsúztam tőle. Untam már és nem is nagyon lehet nikon objektívekre tenni. Mostanában jellemzó, hogy használt régi nadrágaimat és ruháimat osztogatom a hajléktalanoknak, cigányoknak mert sok felesleges volt belőle és eközben még a Raynox 250 makró előtétem is oda adtam nekik: Tesség itt egy kis nagyító is hátha jó lesz neked. Megmosojogta. Nem is bánom. Most nem a kispénz volt a lényeg, hanem, hogy eltudjam ajándékozni. Nem is hiányzik már 4 év használat után. A jövendő makró objektívem egy Tamron f2,8 90mm-es lesz. Talán jövőre.
Az ilyen apró szitakötőkből több színű van de leggyakoribb a kék- és világosbarna. Ritkább a piros zöldes és lilás szemű. Ez amúgy még 2014 nyarán készült. Nikon 55-300 100 mm-n és raynox 250 makró előtét.
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!