(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
25 kép | Országalbum képvetítés
Kökörcsin. A kora tavasszal virágzó növénynek népi elnevezése a népvándorlás idejére vezethető vissza. Ekkor jelent meg nyelvünkben a török eredetű „kök” szó, amely kéket jelent. Ezt a szót őrzi a kökény neve is.
Jószay Magdolna: Kilincs „Kilincsre zárjuk a múlt ajtaját, ám sokáig por mégsem lepheti, él bennünk valami, mely letörli időnként, s nem enged, nem hagy felejteni.”
Stignor István: Ősz „Minden arany már, a Napsugár is, mely ontotta kincsét egész Nyáron át nézd, sok falomb, levél fáradtan hintázik, az őszi széltől, lehullni, pihenni vágy...”
Babucsik Péter: Este a parton „Az árnyékok szétterülnek, partok, élek elmerülnek. Óriásfák szenderülnek - köztük élni volna jó.”
„A Parasztgazda háza nádfedeles „lopott†tornácával, apró ablakival csalogatja befelé a szemlélődőt. Aki a fehérre vakolt falai között az ódon berendezési eszközök, és apró tárgyak segítségével fedezheti fel az egykori élet mibenlétét. Puritán lakószobája, szabadkéményes konyhája, kamrája, kocsiszíne, istállója és óljai arra utalnak, hogy az itt élők szerény körülmények között élhettek. A nyitott fészerben rejlenek az egykori mezőgazdasági eszközök és az bizony a fakutya otthona is.†(szöveg: er
"A keresztút Jézus szenvedéstörténetének ábrázolása. 14 állomása az elítéléstől a keresztre feszítésig és a sírba tételig jeleníti meg az eseményeket. Építették 1927-ben, az utolsó magyar király, IV. Károly emlékére. Lerombolták 1960-ban, újjáépítették 1992-2013 között."
"Tulipán kövéren ásít, fényezi bomló szirmait, s a tavasz felé kacsint. A nárcisz kontyot igazít, kihívón pózol, ránk tekint, nézni, csodálni kényszerít. Zöldell a fű, új szint keverint... Látod? Tavasz lett újra itt! Elhozta régi kincseit!" (Pete Margit: Tavasz lett újra!)
"Nárciszok, nárciszok Tavasz-örvénylésben Arany-ájulásban Napfény-ölelésben. Nap ringat, elringat Önmagába ringat Széjjelsugározzuk Aranyszirmainkat."(Kárpáti Tibor: Nárciszok)
"Nincs nekem kedvenc virágom, melyik szebb, nem prédikálom. Mind szeretem, mind csudálom, tavasszal mind alig várom."(Szép Ernő: Virágok)
Zelk Zoltán: Ki kelti fel a tavaszt? -Hegytető, te hófehér, mondjad, meddig tart a tél? -Megmondhatom én azt néked: míg a tavasz föl nem ébred... -Szürke téli fellegek, hol alszik a kikelet? -Túl az Óperenciákon, ibolyából vetett ágyon... -Zúzmarás ág, mondd meg azt, ki kelti fel a tavaszt? -Három szellő keltegeti, másik három öltözteti, rózsafából a szekere, margaréta a kereke, ha elindul, olvad a hó, szalad előle Télapó!
A hóvirág Jó, hogy látlak hóvirág, megkérdezem Tőled, mi hírt hoztál, mit üzensz erdőnek, mezőnek? Szedd a szárnyad szaporán, vidd a hírt madárka, útra kelt már a tavasz, itt lesz nemsokára. (Zelk Zoltán: Hóvirág)
Szálljatok sirályok, szabad, kék egünkön, hajónkat kísérje e madár sereg! Vitorlánk a napot tükrözi elétek, s ti lesztek árnyhozó, ezüst fellegek. Repülj hát át hajónk mi velünk a vízen! Ott reánk a mesék zöld szigete vár. Szabadon élhetünk e szerelmes földön, ahogy kék égen száll az ezüst sirály. (Szuhanics Albert: Ezüst sirályok)
Az ókori Görögországban a hattyú Apollón isten jelképe és szent madara volt. Zeusz hattyú képében csábította el Lédát, aki hattyútojásban hozta a világra a szép Helenét. Orfeusz halála után hattyúvá változott, és az égre helyezték. Ãgy keletkezett a Hattyú csillagkép, amely egy kitárt szárnyú, hosszú nyakú repülő madárra emlékeztet A régi irodalomban gyakori költői téma volt a hattyúdal, amelyet a madár állítólag csak a halála előtt énekel. Ilyen jelenség a valóságban egyetlen hattyúfaj
Édesanyám kapta ezt a képeslapot a nővérétől 1960-ban. Kicsi utómunka után úgy gondoltam, ezzel a képpel össze tudom kapcsolni a régi Karácsonyokat a maiakkal, és megoszthatom Veletek. Minden OA társamnak áldott, békés Karácsony kívánok. (A magyar szöveget én tettem rá. Az nem eredeti)
A sziklakertemben találtam ezt az apróságot.Amikor gépre tettem a képet, akkor láttam meg igazán a különlegességét. Szerintem nem moha, pedig a sziklán él. Tudja valaki milyen növény ez?
"Havas úton mentünk felfelé, Boldogan a Csillagok felé. Álmodtuk itt lesz Csillag-néző otthonunk, A lombtalan fák tudták, ébren álmodunk." (Kántorné Szegedy Gizella Irma)
Három héttel karácsony előtt egy piros palástba öltözött angyal száll le a földre egy törékeny serleggel, hogy ajándékot vigyen a mennybe. De vajon milyen ajándék férhet el a serlegben? Törékeny és gyönge, mert a nap életet adó sugaraiból készült, csupán a tiszta szeretet elég könnyű ahhoz, hogy ne tegye tönkre. Az angyal észrevétlenül körbejárja az otthonokat, s összegyűjti a szívből jövő szeretetet, a mennyben élők pedig fényes csillagokat készítenek belőle, hogy az égre nézve minden ember szívét boldogság töltse el.
"Advent(ádvent, úrjövet) a karácsony előtti negyedik vasárnappal – más megfogalmazásban a Szent András apostol napjához (november 30.) legközelebb eső vasárnappal – veszi kezdetét, és karácsonyig tart. Advent első vasárnapja három időszak kezdetét is jelenti: a keresztény egyházi év kezdetét, a karácsonyi ünnepkör kezdetét és természetesen az adventi időszak kezdetét." (Wikipédia)
"Virág voltam, gyökér lettem, súlyos, sötét föld felettem, sorsom elvégeztetett, fűrész sír fejem felett."(Radnóti)
"Mentem az úton némán álmosan. Egy törött virágba botlott utam. Némán álltam a virág fölött És bennem a csönd hangot ügyködött." (Bella)
A köd a levegőben állandóan levő vízgőz, vagyis páratartalom kicsapódási formája. Felhő és köd között nincsen lényeges különbség, például a hegyet burkoló köd alulról felhőnek látszik. Kialakulását alapjában a légkör földfelszíni lehűlése okozza.
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!