(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
25 kép | Országalbum képvetítés
A szobor a XI. kerület dombjának legmagasabb pontján található. Ez a park és vele együtt a szobor kellemes látvány a panellakások sokasága között. 2020-ban került felújításra, és nem régen került fel a bikák fejére a nap, a hold és a csillag bolygók, mint jelkép.
A Várkert Bazár Budapest I. kerületében található, az Ybl Miklós téren. Kiemelt műemlék, a világörökség része. Ybl Miklós tervei szerint épült 1875 és 1883 között neoreneszánsz stílusban.
Ahogy belépünk a Szent Lukács Gyógyfürdő és Uszoda belső udvarába, a bal oldalon lévő épületének oldalán található ez a majdnem teljes egészében női akt dombormű alkotás. A fürdő egyik legrégebbi fürdőhelye Budapestnek. Sajnos semmilyen "irodalmat" nem találtam a dombormű készítőjéről és elkészítésének idejéről. De így is nagyon kellemes látvány a fürdőbe igyekvő személyeknek.
A szobrot Marton László szobrászművész készítette, amely 1980-ban került átadásra. Az Országház déli oldalánál került felállításra. A tér felújítása után került méltó helyére a Duna-parton.
Nagyon szépen kialakították a Nemzeti Színház környékét. Ez a Japán törpefák is meghitt hangulatot nyújt az arra járóknak. Link alatt még egy fénykép található
Olyan kedves, annyira egyedi a Nemzeti Színház jegypénztára. Még egy fénykép található a link alatt.
A budapesti Nemzeti Színház Budapest IX. kerületében található a Duna és a Lágymányosi híd közelségében. A teátrum 2000. augusztus elsején, a Nemzeti Színház Rt. megalapításával jött létre és 2002. március 15-én nyitotta meg kapuit. Még két fényképet mellékelek.
A Nemzeti Színház Bajor Gizi szoborpark előtt található Párkányi Raab Péter Soós Imre szobor arcszobra "szúrós tekintete".
A Hunyor virág a tavasz első hírnöke, amely a Margit-szigeten nyitotta ki szirmait. Még egy fényképet felrakok róla. A boglárkafélék családjába tartozó virág, amely 20-25 féle faj tartozik ide. A félárnyékos helyet kedveli.
A újonnan felépített színház a Bajor Gizi parkban kapott helyet, közvetlenül a Duna folyó partján, a Lágymányosi híd pesti hídfőjénél. 2002. március 15-én nyitotta meg kapuit a közönség előtt. Előtérben Párkányi Raab Péter : Tímár József szobra van.
Esti fényárban a vár és alatta Várkert Bazár. Budapest egyik legfőbb kulturális és turisztikai központja, egyben a volt királyi palota. A Budai Várnegyed részeként 1987 óta része Budapest világörökségi helyszíneinek. Csodaszép télen is, mivel a fák lombkoronája nem takarja el a Dunát és a Várkert Bazárt.
A Magyar Nemzeti Színháznál található a Bajor Gizi parkban. 2002-ben került a szobor átadásra. A szobor a Körhinta c. film jelenetét ábrázolja.
Táplálkozás céljából sok madár látogat a tavak csillámló vizéhez. Lencsevégre sikerült kapni ezt a szép szürke gémet, amely madárfajtát még nem láttam a városligeti tó állatkert felőli részén Népies nevei: kék gém, daru gém, fosógém, vasgém. Több fényképet teszek fel róla.
Ez a műalkotás beszél: Amikor a "színdarab" véget ér és a függöny utoljára legördül. - A szív megszakad. Nagyon szeretem ezt a fotót. Tímár József (1902-1960) Kossuth díjas, Kiváló és Érdemes művész szobra. A Nemzeti Színház előtti Bajor Gizi parkban található a IX. kerületben
Sétálva a Duna-parton kedves látvány a madarak közelsége. Több fényképet teszek fel.
Szerencsém volt, hogy fotózhattam ezt az impozáns épületet. Be is barangoltam. A Vígszínház a legnagyobb múltú, legnépszerűbb budapesti színházak egyike (1896). Három játszóhelye (a nagyszínpad, a Házi Színpad nevű stúdió és kamarája, a Pesti Színház) összesen több mint 1700 ülőhellyel rendelkezik. A színház a modern magyar polgári dráma bölcsőjeként is ismert.
A busójárás (horvátul: pohod bušara) egy tavaszváró, téltemető népszokás a Mohácson és környékén élő, többségükben római katolikus délszlávok, a sokácok farsangi maszkos alakoskodása és dramatikus néphagyománya, amelyet a sokácok poklade néven is neveznek, ami a karnevál szó horvát megfelelője. - Több fényképet teszek fel
A diósgyőri vár egy középkori vár a történelmi Diósgyőr városában, ami ma Miskolc egyik városrésze. Már a 12. században állhatott itt vár; a mai, gótikus vár a tatárjárás után épült, fénykorát Nagy Lajos uralkodása alatt élte, lovagterme a legnagyobb volt Európában. Plusz egy kép.
A Kínai Nagy Fal a XVII. eleje között Kína északi határán épített erődítményrendszerek összessége, amelynek célja az volt, hogy a földművelő Kínát megvédje az északi nomád törzsek (részben a hunok) támadásaitól. - Több fényképet mellékelek
A Nyári Palota uralja a 60 méter magas Hosszú élet-hegyet és a Kunming-tavat. A központ a Kunming-tó 2,2 négyzetkilométer nagyságú mesterséges tó. Ahogy ásták a tavat, a földet a hegyre hordták. Több fényképet mellékelek
Esteledik. Megjelennek a város első fényei. Az Erzsébet-híd pesti hídfőjétől haladva az Astoria felé ez a jobb oldalon lévő palota. Még egy fényképet mellékelek.
Ezen a fényképen Gül Baba látható a feje fölött igazi FÉLHOLD-dal. Gül Baba, a "Rózsák atyja"-ként is tisztelt bektasi dervis szobra a 16. században épített türbéje (török sírkápolna) bejáratánál, a főváros II. kerületében van. A török kormány ajándéka. A szobrot Jászai Csaba készítette, melyet 1997-ben avattak fel. - Még négy fényképet mellékelek
Én még ilyen szépnek nem láttam. Nagyon szép a budapesti Váci utca a különösen szép utcai lámpákkal. Az már csak a hab a tortán, hogy épületsor is gyönyörködésre ad okot.
A nap már lement. Budapestet az est színei festik meg. Egy szép panorámát okoz a Budai Várból a pesti oldalra. A Duna fölött a Lánc-híd van, mögötte a Vigadó, majd a Szent István Bazilika látható.
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!