(a kód 'width' és 'height' értékei módosíthatók a rendelkezésre álló helyhez igazítva, részletek itt)
OA | Vetítések | Albumok | Keresés | Véletlen |
Új | Új képek | Nap képe | Verseny | Nyertes |
Top | Felkapott | 30 nap | 250+ | TOP100 |
OAPro | Pro Képtár | Felkapott | Top |
Ezen felül képvetítést indíthatsz konkrét képversenyből, kép kategóriából, címkelistából, más Országalbum felhasználók kedvenceiből. Minden helyen, ahol képvetítés indítható, egy kattintható ikont látsz.
Te magad is kreálhatsz új albumokat, és ezeket megoszthatod a nagyvilággal, ONLINE!
A vetítés automatikusan elindul/folytatódik. Ha vége a vetítésnek, automatikusan újraindul.
A felület bal oldalára kattintva az előző képkockára, a jobb oldalára kattintva pedig a következő képkockára léphetsz. A bal/jobb oldalra való dupla kattintással az első képkockára ugorhatsz (mobil eszközön a dupla kattintás funkció nem használható).
Ha a felület bal vagy jobb oldalára kattintottál (és a vetítést asztali gépen, vagy laptopon nézed), már használhatod a bal/jobb kurzort is a képkockák közti lépegetéshez valamint a szóközt a vetítés megállításához/újraindításához.
Mobil eszközökön használhatod az érintéses elhúzás gesztusokat is a képváltáshoz.
Középtájra kattintva az aktuális kép(kocka) Országalbum-os oldalára ugorhatsz (a kép megnyitás új ablakban történik, a vetítés ebben az ablakban megmarad).
Alul, középen látod a vezérlőpanelt (mobil felületen mindig látszik, asztali gépen csak akkor, ha fölé viszed az egeret), mellyel (sorrendben) az első képkockára ugorhatsz, valamint a vetítés leállítását/indítását, a háttérzenét, a kép kitöltést, és a feliratot kapcsolhatod.
(Megjegyzés: az egyes képvetítéseken a vezérlőpanel lehetőségei eltérőek lehetnek)
A vezérlőpanellel egy vonalban, jobb oldalon látod a teljes képernyős megjelenítés funkciót, mellyel a böngésző funkciói rejthetők el (mobil eszközön a teljes képernyős mód nem használható) A teljes képernyős módból Esc billentűvel, vagy az ikonra való újra kattintással léphetsz ki.
25 kép | Országalbum képvetítés
Szétszerelik Kőbánya tűzifa-karácsonyfáját. A Kőrösi kulturális központ mellett állt fáról leszedett tűzifa-tuskókat ketreces faládákba rakták, és szét fogják osztani nehezen élő családoknak. A fagerendákból álló állványt vagy vázat három felé szedték, és most a legalsó darabját szedik széjjelfelé. A gerendákat - gondolom - raktározzák a következő karácsonyra.
Vírusellenes plakát a Kőbányai úton, a Szervátiusz Jenő általános iskola kerítésén, a kínai kereskedőnegyed szomszédságában.
A Komlódtótfalu szélén álló, a XVII. században épült, műemléki védettségű Becsky-Kossuth kúria 1987. augusztus 8-án. Az épület állami tulajdonban van, azóta valamennyire helyreállították. Zenit 12XP fényképezőgéppel fényképeztem 21 DIN-es fekete-fehér Fortepan filmre.
A csarodai református templom tornyocskájában nincs harang, harangozni ebben a közeli haranglábban tudnak. 1987. augusztus 5-én fényképeztem Zenit TTL fényképezőgéppel, 21 DIN-es fekete-fehér Fortepan negatívfilmre.
A tarpai szárazmalom (Tokaji-féle szárazmalom). A szárazmalomban lovak jártak körbe-körbe, ők adták az őrléshez az energiát. 1987. augusztus 5-én fényképeztem Zenit TTL fényképezőgéppel, 21 DIN-es Fortepan fekete-fehér negatívfilmre.
A túristvándi vizimalom a folyóág túloldaláról, molnárral. 1987. augusztus 7-én fényképeztem Zenit 12XP fényképezőgéppel, 21 DIN-es fekete-fehér FORTEPAN negatívfilmre.
A túristvándi vizimalom alulcsapott lapátkerekei. 1987. augusztus 7-én fényképeztem Zenit TTL fényképezőgéppel, Fortepan 100 fekete-fehér negatívfilmre.
Ez a templomnak látszó épület (valaha talán tényleg templom lehetett?) a táblája szerint óvoda volt jó húsz évvel ezelőtt, amikor átbicikliztünk rajta Simonfáról Szigetvárra menet, a "betyárok útját" (azt az utat, amin úgy lehet eljutni Kaposvárról Szigetvárra, hogy egyetlen hídon sem kell átmenni, egyetlen patakot sem kell keresztezni) követve. 2000. július 27-én fényképeztem Kijev-60 középformátumú tükörreflexes fényképezőgéppel, Volna-3 2,8/80mm objektívvel AGFA RSX-50 diafilmre.
Kishárságy északi végén, a buszforgulónál áll a fém víztorony és a kő Szent Vendel. A szobor nevét a Link lapról olvastam ki. 2000. július 27-én fényképeztem Kijev-60 fényképezőgéppel Volna-3 MC 2,8/80mm-es objektívvel AGFA RSX-50 középformátumú diafilmre. A filmkockát HP síkszkennerrel digitalizáltam. A szobor a "betyárok útja" mentén található, ez az az út, amin úgy lehet eljutni Kaposvárról Szigetvárra, hogy nincs rajta híd, nem kell keresztezni egyetlen patakot sem.
Vámosatya egyik kiállítóháza. A falu megvásárolja a lakatlan lakóházak egy részét, rendbehozza őket, és a szobákban, melléképületekben kiállításokat rendez be a falu és a környék múltjának és jelenének tárgyaiból, emlékeiből, amelyeket helyi gyűjtők bocsájtanak közszemlére.
Vámosatya egyik kiállítóháza. A falu megvásárolja a lakatlan lakóházak egy részét, rendbehozza őket, és a szobákban, melléképületekben kiállításokat rendez be a falu és a környék múltjának és jelenének tárgyaiból, emlékeiből, a helytörténészek gyüjteményeiből.
Tata, Angolkert. A fa mögött a szabadtéri színpad széksorai, a fa hóna alatt pedig a kiskastély, az Esterházyak egykori nyári lakja.
A szobrot a tatai vár mellett találjuk, és a Link lapon azt olvashatjuk róla, hogy Tóth Béla alkotása, 2002-ben állították fel, és hogy eredetileg szemüveg is volt a professzoron, de azt már ellopták. Az aláírást egy könyvespolcunkon őrzött könyvből (Öveges József: "Kísérletezzünk és gondolkozzunk, 500 fizikai kísérlet" Gondolat, Budapest, 1960) másoltam ki.
Szenna, szabadtéri néprajzi gyűjtemény. Egy útszéli feszület, kereszt, bádogkrisztus a skanzenből. 1996. augusztus 7-én fényképeztem Zenit 12XP fényképezőgéppel, FORTEPAN 100 fekete-fehér negatívra.
Szenna, szabadtéri néprajzi gyűjtemény. Az előtérben egy tyúkól és egy disznóól, mögötte egy lakóház háta, távolabb egy harangláb. 1996. augusztus 7-én fényképeztem Zenit 12XP fényképezőgéppel, FORTEPAN 100 fekete-fehét negatívra.
Részlet a szennai falumúzeumból. 1996. augusztus 7-én fényképeztem Zenit 12XP fényképezőgéppel FORTEPAN 100 fekete-fehér negatívra.
Valaki szórakozott a Népligetben, és valami géppel itt is, ott is eltakarította az avart egy-egy keskeny sávon. És közben kanyargott. Több felvételből összeillesztett perspektivikus panoráma.
A somogyvári kolostor kerengőjének részlete a szimbolikusan rekonstruált kerengősarokkal, 1996-ban. Azóta nem jártam arra, mások újabb felvételein azt látom, hogy maguk a romok ma is az akkori állapotban lehetnek, csak kilátót és látogatóközpontot építettek melléjük. Így is marad nyilván, ha nem lesz egy nemzeti kolostor-program, amikor egy vadonatúj középkori kolostor épülhet a mostani romokra. 1996. augusztus 5-én fényképeztem Zenit 12XP fényképezőgéppel, Fortepan 100 fekete-fehér negatívra.
Nikla, temető. Berzsenyi Dániel 1836-ban halt meg, síremlékét Somogy vármegye 1860-ban állíttatta. 1996. augusztus 5-én fényképeztem Zenit 12XP fényképezőgéppel, Fortepan 100 fekete-fehér negatívra. Utalásokat találtam arra, hogy néhány éve - már a XXI. században - felújították a síremléket, de az nem derült ki számomra, hogy csak javították, vagy újrafaragtatták.
Nikla, Berzsenyi Dániel lakóháza. A költő itt töltötte utolsó három évtizedét, ma múzeum. 1996. augusztus 5-én fényképeztem Zenit 12XP fényképezőgéppel Fortepan 100 fekete-fehér negatívra.
Tölts fel képeket és készíts belőlük albumot
...és kész is vagy, indulhat a vetítés, sőt bárkivel megoszthatod!